Casus Telefon

Casus Telefon

Casus telefon, günümüzde kullanılan dinleme cihazları olarak tanımlanabilir. Söz konusu cihazlar daha önce sadece polis tarafından kullanılırken, bunlar ise sıradan insanlar tarafından da kullanılmaktadır. Telefon dinleme cihazları böcek ile bunların çalışma sistemleri tamamen farklıdır ve bundan dolayı direkt olarak birbirinin aynısı ya da alternatifi olarak düşünülmemesi gerekiyor.

Telefon dinleme cihazı, son derece küçük bir aygıt olup farklı noktalara saklanarak dinleme yapmaktadır. Fakat burada bahsedilen yöntemde ise ekstra bir cihaz ya da aygıt olmayıp direkt olarak kişilerin telefonları üzerinden dinleme ve izleme yapılmaktadır. Telefon dinlemesi için kullanılan özel yazılımlar, bu sistemin temelini oluşturmaktadır. Casus program olarak da bilinen yazılımlar, yüklendiği telefonun kontrolünü tamamen ele geçirmektedir. Bundan dolayı da söz konusu mobil cihazlara casus telefon adı verilmektedir. Dolayısıyla da kişilerin kendi mobil cihazları, birer telefon dinleme böceği olmakta ve kullanıldığı kişiye dair bilgiler aktarmaktadır.

Casus Telefon Nasıl Kullanılır?

Casus telefon kullanabilmek için öncelikle yukarıda bahsedilen yazılımların satın alınması gerekiyor. Daha sonra ise söz konusu yazılımlar üzerinden telefon takip işlemi yapılmaktadır. Kişilerin bunun için öncelikle casus yazılım kurulumu yapması gerekmektedir.

Telefon takip programları yüklenmesi son derece kısa sürmekte ve işlemin kolay olmasına bağlı olarak hemen herkes tarafından yapılmaktadır. Bundan dolayı da kişilerin istedikleri yakınını anlık olarak takip etmesi mümkündür. Fakat ilgili yazılımın yüklenmesinden önce bazı hususların bilinmesi faydalı olacaktır. Telefon dinleme ve daha farklı işlevleri yerine getiren bu programlar, sadece Android sistemler çalışmakta olup, daha farklı sisteme sahip olan telefonlarda çalışmamaktadır. Bunun haricindeki bir diğer husus ise bunların kurulumunun fiziki olarak yapılmasıdır. Yani uzaktan casus yazılım kurulumu yapmak gibi bir işlem mümkün değildir. Bu programları kullanmak isteyen kişilerin bahsedilen bu hususları dikkate alarak hareket etmesi gerekiyor.

İlgili yazılım kurulumu tamamlandıktan hemen sonra casus telefon aktif hale gelmektedir. Bu noktadan sonra insanlar telefon dinlemesi, ortam dinleme, GPS konum bulma, mobil uygulamaların takibi ve bunlara benzeyen çok sayıda işlemi yapabilir. Dolayısıyla da kişilerin beklentilerini üst seviyede karşılandığı bilinmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir