İnternet Geçmişini Öğrenme

İnternet Geçmişini Öğrenme

İnternet geçmişini öğrenme, mobil cihazlarda bulunan internet tarayıcılarının tutmuş oldukları kayıtlara ulaşma olarak tanımlanabilir. Söz konusu işlem sayesinde elde edilecek bilgiler, ilgili kişi hakkında farklı bilgiler verecektir. Kişinin ilgi alanları, ne yapmayı planladığı, neleri satın almak istediği gibi farklı alanlara ait bilgilerin elde edilmesi söz konusudur. Bütün bunlar, telefon takip yazılımı adı verilen programlar sayesinde yapılmaktadır.

Mobil cihazlarda yaşanan değişimlerin neticesinde insanlar artık internete buralardan çok daha fazla giriş yapmaya başlamıştır. İstenilen hemen her yerde internete erişimin olması, kişilerin web sitelerinde daha fazla zaman geçirmesiyle sonuçlanmıştır. Bu noktada bilinmesi gereken en önemli husus, internete giriş için kullanılan uygulamalardır. Bunlar, ilgili kişinin ne tür yerlere girdiklerini kayıt altına almakta ve böylece internet geçmişini öğrenme için temel oluşturmaktadır. İlgili yazılımlar kullanılarak bunlar gizli bir şekilde elde edilebilmektedir.

İnternet Geçmişini Öğrenme Nasıl Yapılır?

İnternet geçmişini öğrenme için kişilerin öncelikle bu işlemi yapabilecek yazılımları edinmesi gerekiyor. Bu noktada farklı seçenekler olsa da kurumsal firmalardan lisanslı olarak alınacak telefon dinleme yazılımları, beklentileri fazlasıyla karşılayacaktır. Bu yazılımların, takip edilmek istenen kişinin mobil cihazına gizli bir şekilde yüklenmesi gerekiyor. Bu aşamadan sonra ise yazılım otomatik olarak devreye girmekte ve verileri toplamaya başlamaktadır.

Yukarıda bahsedilen işlemler hatasız bir şekilde yapıldıktan sonra ise panel üzerinden hedef telefona bağlanılmalıdır. Bu noktada sonra, hedef telefondan girilen sitelerin kayıtlarına çok rahat bir şekilde ulaşılabilir. Sıradan insanlar bile yukarıda bahsedilen adımları izleyerek internet geçmişini öğrenme işlemini yapabilir.

İnternet Geçmişini Öğrenme Yasal Mı?

Casus program üzerinden yapılan işlemlerden birisi de kişilerin girdikleri sitelerin öğrenilmesidir. Bu noktada insanlar, yapılan işlemlerin yasal olup olmadıklarını sorgulamaktadır. Söz konusu durum, tamamen kullanım amacına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Kişiler, buradaki bilgileri çocuklarını korumak ve farklı tehlikeleri kullanmak için kullanırsa, herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Fakat tehdit ve şantaj gibi amaçlar için kullanırsa, farklı sıkıntılar yaşanabilir. Bundan dolayı sorumluluk tamamen kullanıcılardadır ve kişilerin de buna bağlı olarak dikkatli olması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir