Telefon Dinleme Cihazı

Telefon Dinleme Cihazı

Telefon dinleme cihazı, insanların sevdiklerini yakından takip etmesini sağlamaktadır. Adından da anlaşılacağı üzere bu işlemi telefonların dinlenmesine imkan vererek yapmaktadır. Söz konusu cihazlar, uzun süredir kullanılmakta olup, insanların beklentilerini rahatlıkla karşılamaktadır. Fakat kendi içinde bazı dezavantajları da vardır. Buna bağlı olarak yeni sistemler geliştirilmeye çalışılmış ve bunun sonucunda da telefon dinleme programları doğmuştur. Bu programların da aynı işlevi yerine getirmesinden dolayı, aynı isim ile anılmaya başlanmıştır.

Telefon dinleme cihazları ifadesi ile anlatılmak istenen klasik anlamdaki böcekler değildir. Bilindiği gibi telefon dinleme böcekleri, çok küçük cihazlardır ve bunlar telefona ya da farklı bir noktaya konularak dinleme yapabilme yeteneğine sahiptir. Fakat geliştirilen casus yazılımlar hem daha kolay kullanılmakta, hem de çok daha farklı işlemlerin yapılmasına imkan sağlamaktadır.

Telefon dinleme cihazı, yukarıda genel olarak anlatılan programların yüklendikleri telefonlara denilmektedir. Bu programların yüklü olduğu mobil cihazların kontrolü tamamen ele geçirilmekte ve bunlar üzerinden dinleme yapılmaktadır. Daha farklı bir ifade ile bunların casus telefon yani dinleme cihazı haline gelmektedir. Böylelikle kullanıcısına ait farklı bilgiler elde edilmektedir.

Telefon Dinleme Cihazı Nasıl Yüklenir?

Telefon dinleme cihazı kullanacak olan kişilerin öncelikle yukarıda bahsedilen yazılımları, doğru bir şekilde kurması gerekiyor. Bunun için öncelikle telefon dinleme programı satın alınması ve daha sonrada bunun gizli bir şekilde dinlenmek istenen kişinin telefonuna yüklenmesi gerekmektedir.

Söz konusu işlemler son derece basit olmasına karşın bilinmesi gereken birkaç ufak detay vardır. Bu detaylardan birisi, ilgili yazılımların sadece Android telefonlarda çalışmasıdır. Bir diğeri ise kurulumun gizli ve fiziki olarak yapılmasıdır. Bütün bu hususlara dikkat edilerek kurulum yapılabilir ve ortaya çıkan sonuç, beklentileri fazlası ile karşılar.

Telefon Dinleme Cihazı Güvenli Mi?

Telefon dinleme cihazı hakkında sorulan sorulardan birisi de söz konusu yazılımların güvenli olup olmadığıdır. Öncelikle şunun tam olarak bilinmesi gerekiyor; bu yazılımlar hedef telefonun kontrolünü tamamen ele geçirmekte ve böylece her türlü bilginin elde edilmesini sağlamaktadır. Bundan dolayı da kişilerin kullanacakları programların güvenli olması gerekiyor.

Güvenli telefon dinleme programları kullanmanın birinci kuralı, yazılımın lisanslı olmasıdır. Bu da ancak kurumsal firmalardan satın alınacak yazılımlarda vardır. Ne olduğu tam olarak belli olmayan yerlerden satın alınan telefon dinleme cihazı, farklı güvenlik sorunlarına neden olabilir. Böylesine bir durum ile karşılaşmak istemeyen kişilerin gereken özeni göstermesi ve bu noktada herhangi bir taviz vermemesi gerekiyor.

Telefon Dinleme Cihazı Fiyatları

Telefon dinleme cihazı fiyatları hakkında net bir rakam telaffuz etmek neredeyse imkansızdır. Çünkü bu cihazların farklı çeşitleri vardır ve bunların özellikleri de değişkenlik gösterir. Dolayısıyla da kişilerin tercih edecekleri yazılımlara bağlı olarak ödeyecekleri rakamlar değişkenlik gösterir. Bunun dışında kullanım süresi de fiyatları etkiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir