Telefon Dinleme Programları

Telefon Dinleme Programları

Telefon dinleme programları, insanların telefonlar üzerinden yaptığı görüşmeleri takip edebilme yeteneğine sahip olan bir yazılımdır. Daha önce telefon dinleme cihazları ile bu işlemler yapılırken, gelişen teknoloji sayesinde artık bu yazılımlar daha etkili sonuçlar vermektedir. Telefon dinleme yazılımları, isimlerinin aksine sadece dinleme değil, farklı işlemleri de yapabilmektedir. Bundan dolayı da insanların beklentilerini çok rahat bir şekilde karşılamakta, hatta bunların bile üzerine çıkmaktadır.

Mobil cihazların geliştirilmesiyle birlikte insanların pek çok alışkanlığında ciddi değişimler yaşanmaya başlamıştır. Daha önce sim kart hattı üzerinden yapılan telefon görüşmelerinin önemli bir kısmı mobil uygulamalara kaymıştır. Bunun dışında internete giriş için tek seçenek olan bilgisayarların kullanımında ciddi bir azalma yaşanmaktadır. Buna bağlı olarak da mobil cihazlar üzerinden yapılan işlemlerin telefon dinleme programları ile izlenmesi sonucunda çok önemli bilgilerin elde edilmesi mümkün olacaktır.

Telefon Dinleme Programları Nasıl Kullanılır?

Telefon dinleme programları ile yapılacak işlemlerin başarılı olması için öncelikle bu yazılımların tanınması ve bazı hususların bilinmesi gerekiyor. Öncelikle casus yazılım olarak da bilinen bu yazılımlar sadece Android sistemi bulunan mobil cihazlarda çalışır. Bir diğer önemli konu kurulum ile ilgilidir. Kurulumun mutlaka fiziki olarak yani el ile yapılması gerekiyor. Bazı satıcıların uzaktan SMS ve arama ile kurulum yapılabileceği şeklindeki beyanları kesinlikle doğru değildir. Bunların haricinde ise farklı bir husus yoktur.

Telefon dinleme programı kullanmak için bunların doğru bir şekilde yüklenmesi gerekiyor. Bunun için ise öncelikle kurumsal bir firmadan ilgili yazılımın lisanslı olarak satın alınmalı ve bununla kurulum yapılmalıdır. Telefon dinleme programları yüklenmesi 3 dakika sürer ve söz konusu sürenin hemen bitiminde panel ile dinlenecek telefon arasında otomatik bağlantı kurulur. Daha sonra ise kişiler, panel üzerinden istedikleri gibi dinleme yapabilir.

Telefon Dinleme Nasıl Yapılır?

Telefon dinleme yapabilmek için iki farklı seçenek vardır. Bunların ilki anlık olarak dinleme yapmak olup bunun için kullanılan yazılımın veri aktarım hızının yüksek olması gerekiyor. Bir diğer önemli seçenek ise kayıtlar üzerinden dinleme yapılmasıdır. Telefon dinleme programları, sahip olduğu özellik gereğince otomatik olarak kayıt yapar. Hedef telefonda yapılan bütün görüşmeler bu şekilde kayda alınır ve kullanıcılar bunlara panel üzerinden ulaşabilir. Bu aşamadan sonra ise istenilen kayıtlar saklanırken istenilenler ise silinebilir.

Telefon Dinleme Programları Güvenli Mi?

Telefon dinleme programları tarafından yapılan işlemler son derece kapsamlıdır ve insanların farklı bilgilerinin elde edilmesini sağlar. Bundan dolayı da kişiler bu yazılımların tam olarak güvenli olup olmadığını merak etmektedir. Bu husus, alınacak olan casus yazılım türüne göre değişmektedir. Kurumsal bir firmadan alınacak olan lisanslı casus program, güvenli iken bunun haricindekiler için benzer ifadeleri kullanmak mümkün değildir. Dolayısıyla da kişilerin lisanslı olan yazılımları tercih etmesi gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir