Telefon Takip Programı

Telefon Takip Programı

Telefon takip programı, insanların istedikleri kişinin mobil cihazlarını takip etmesini ve yapılan işlemleri ayrıntılı olarak görmesini sağlamaktadır. Daha önceki zamanlarda sıradan insanların telefon dinlemesi yapması bile mümkün değil iken yazılım teknolojisi tarafından geliştirilen bu yazılımlar sayesinde durum tamamen değişmiştir. Günümüzde kullanılan akıllı telefonların da söz konusu programların geliştirilmesinde etkisi çok fazladır.

Klasik anlamda yapılan telefon dinlemesi, dışarıdan farklı teknolojiler kullanılarak yapılan görüşmeleri tespit etme şeklindedir. Fakat burada bahsedilen işlemler, çok daha farklı bir teknikle yapılmaktadır. Akıllı telefonlara yazılım yüklenebilmesi sayesinde ilgili yazılımlar dışarıdan değil, içeriden bu telefon takip işlemini gerçekleştirmektedir. Bundan dolayı da polis ya da istihbarat tarafından yapılan klasik dinleme işleminden çok daha etkili sonuçlar alınmaktadır. Basit bir örnek ile bu durum ispat edilebilir. Whatsapp, kriptolu bir iletişim aracıdır ve polis bu araç üzerinden yapılan görüşmeleri dışarıdan tespit edemez. Fakat telefon takip programı içeriden işlem yaptığı için bu görüşmeleri rahatlıkla tespit ve takip edebilir.

Telefon Takip Programı Özellikleri

Telefon takip programı tarafından yapılan işlemlerin detaylı bir şekilde anlatılmadan önce, söz konusu yazılımların özelliklerinden bahsedilmesi daha doğru olacaktır. Öncelikle bu yazılımlar, bütün işlemleri gizli bir şekilde yapar ve dışarıdan kesinlikle bunlar anlaşılmaz. Bundan dolayı da insanlar, gönül rahatlığı ile birçok işlemi yapabilir. Bir diğer özellik ise veri aktarım hızıyla ilgili olup buna bağlı olarak kişilerin anlık takip ve dinleme yapması mümkün olur. Ayrıca kurulum ve kullanım kolaylığı, akıllı telefon kullanmayı bilen kişilerin zorlanmadan bu programı kullanabilmesine imkan sağlar.

Yukarıda telefon takip programı özellikleri genel olarak anlatılmıştır. Bunun dışında söz konusu programların yapabildikleri de insanlar tarafından fazlası ile merak edilmektedir. Bu işlemlerden öne çıkanlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Sim kart üzerinden yapılan telefon görüşmelerinin ve SMS mesajların takibi
  • Mobil uygulamalar üzerinden yapılan sesli, yazılı ve görüntülü görüşmelerin etkin bir şekilde takibi
  • Dinlenen konuşmaların aynı zamanda kayda alınması
  • Telefonda bulunan kameranın uzaktan açılması ve ortam izleme
  • Ortam dinleme
  • GPS konum bulma
  • İnternet geçmişini öğrenme
  • Galeri, rehber ve benzer menülerdeki değişimlerin izlenmesi
  • Telefon ekranında yapılan işlemlerin canlı olarak izlenmesi

Yukarıdan bahsedilen işlemler dikkate alındığında, telefon takip programı sayesinde elde edilemeyecek bilgi yok gibidir. Bu programlar ile bir kişinin nerede olduğu, gün içinde nerelere gittiği, telefonda kimlerle, neler konuştuğu, nasıl ortamlarda bulunduğu, sosyal medya hesaplarından ne tür paylaşımlar yaptığı ve benzer hususlar çok rahat bir şekilde tespit edilebilir. Bu da casus program olarak da bilinen yazılımların gücünü göstermesi bakımından oldukça önemlidir.

Telefon takip programı hakkında bilinmesi gereken bir diğer husus ise fiyatlardır. Bu programların farklı türleri vardır ve buna bağlı olarak satın almak için ödenmesi gereken rakamlar farklılık göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir