Telefon Takip

Telefon Takip

Telefon takip ifadesi, insanlar tarafından yakından tanınmamakta ve bundan dolayı da farklı işlemleri akla getirmektedir. Bu ifadenin akla getirdiği ilk işlem hiç şüphesiz telefon dinleme işlemidir. Fakat söz konusu ifade, bundan çok daha fazlasını kapsamaktadır. Dolayısıyla da kişilerin bu noktadaki bütün beklentilerinden fazlasını bulacaklarını söylemek yanlış olmayacaktır. Sadece telefon dinlemesi yapmak dahi insanlar için önemli bir adım iken, bundan daha fazlasıyla karşılaşmak, insanların beklentilerinden fazlasını bulması anlamına gelir.

Telefonların insanların hayatındaki yerinin nasıl değiştiğinin detaylı bir incelemesi yapıldığında, mobil cihazların rolünün her geçen gün biraz daha arttığı görülecektir. Öyle ki, daha önceki dönemlerde sadece konuşma yapmak için kullanılan bu cihazlar, günümüzde çok daha farklı işlemler için kullanılmaktadır. Mobil uygulamalar ve internet erişimi, söz konusu kullanım alanlarından bazılarıdır. Dolayısıyla da sadece telefon dinlemesi yapmak, istenilen bilgilerin elde edilmesinde yetersiz kalabilir. Bunun yerine yapılacak telefon takip sayesinde, insanlar istedikleri bilgilerin tamamını elde edebilir.

Telefon Takip Nasıl Yapılır?

Telefon takip yapabilmek için öncelikle bu işlemi yapabilme yeteneği olan yazılımların satın alınması gerekmektedir. Bunlar da casus program adıyla bilinmektedir ve sadece Android telefonlarda çalışmaktadır. Bunun haricindeki sistemlerde çalışması mümkün olmadığı için kullanıcıların bu hususa fazlasıyla dikkat etmesi gerekiyor.

Casus yazılım satın alındıktan hemen sonra bunun gizli bir şekilde takip edilmek istenen kişinin telefonuna yüklenmesi gerekiyor. Bahsedilen işlem sadece 3 dakika kadar sürüyor fakat bu işlemin başlayabilmesi için ayarlar kısmından farklı bir işlemin yapılması gerekiyor. Kullanıcılar, hedef mobil cihazın ayarlar menüsüne giriş yaparak buradan dışarıdan gelen yazılımların kurulumuna izin veren seçeneği aktif etmelidir. Böylelikle normal bir uygulama gibi kurulum yapılabilir.

Telefon takip için ilgili yazılım yüklendikten sonra panel adı verilen ara yüz kullanılabilir. Kişilerin bu aşamada dikkat etmesi gereken, yapılacak işlemlerin doğru bir şekilde panelden seçilmesidir. Buradan telefon dinleme, ortam izleme, internet geçmişini öğrenme, GPS konum bulma ve benzer çok sayıda işlem yapılabilir. Dolayısıyla da ilgili kişi hakkında merak edilen her türlü bilginin öğrenilmesi, sadece birkaç dakika sürecektir.

Telefon Takip Fark Edilir Mi?

Telefon takip işlemi tarafından elde edilen bilgilerin fazla olması, insanların bu işleme olan ilgisini arttırmaktadır. Fakat bununla birlikte kişilerin bazı tereddütleri de vardır. Bunların başında yapılacak işlemin karşıdaki kişiler tarafından anlaşılması ve buna bağlı olarak ciddi bir güven kaybının yaşanması gelir. Fakat telefon takip programları tamamen arka planda çalışır ve kendisini gizler. Hatta bu yazılımların özellikleri arasında görünme olmak dahi vardır.

Sıradan bir kişinin telefonunda olan yazılımı fark etmesi çok zordur. Bunun için özellikle araştırma yapması ve bilişim uzmanına gitmesi gerekir. Fakat bunu da insanların büyük bir çoğunluğu yapmadığından dolayı telefon takip sorunsuz ve fark edilmeden devam eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir